Вести

Насловна | Вести

Усвоените законските измени со кои ќе се овозможи увоз на автобуси и минибуси со Еуро 3 стандард

image
Министрите за економија и за транспорт и врски, Незири и Јанакиевски денеска на прес конференција ги објаснија усвоените законски измени со кои ќе се овозможи
[повеќе]
image

Министерот Незири го потпиша Договорот помеѓу ЕУ и РМ за учество на Република Македонија во европската Програма за конкурентност на мали и средни претпријатија

Денеска во Брисел министерот за економија Беким Незири и Комесарот на Генералниот директорат за Претпријатија и индустрија, Амбасадор Нели Ферочи го потпишаа Договорот помеѓу ЕУ ...
[повеќе]
image

По повод Светскиот ден на туризмот министрите Незири и Шабани доделија признанија на најуспешните туристичко-угостителски работници

По повод 27 Септември - Светскиот ден на туризмот, министерот за економија Беким Незири, заедно со министерот за локална самоуправа Лирим Шабани им доделија плакети ...
[повеќе]
image

Министерот Незири оствари средба со новоименуваниот Амбасадор на НР Кина во Скопје, Н.Е. Вен Зеншун

Министерот за економија Беким Незири оствари средба со новоименуваниот Амбасадор на НР Кина во Скопје, Н.Е. Вен Зеншун (Wen Zhenshun). Средбата се одвиваше во конструктивна ...
[повеќе]
image

Доделени наградите за најдобри општествено одговорни практики за 2013 година

Денеска, во организација на Министерството за економија на Република Македонија  и националното Координативно тело за општествена одговорност на претпријатијата беа  доделени наградите за најдобри општествено ...
[повеќе]
image

Министерот Незири им ги додели признанијата на најуспешните рудари во Македонија

Министерот за економија Беким Незири денеска присуствуваше на централната свеченост по повод 28. Август - Денот на рударите на Македонија, чиј домаќин беше компанијата „Ренова“ ...
[повеќе]
image

Поставен камен-темелник на ТИРЗ Струга

Со поставувањето на камен-темелник во присуство на државниот врв, денеска во Струга почна изградбата на инфраструктурата на ТИРЗ Струга, лоцирана во охридско-струшкиот регион на површина ...
[повеќе]
image

Министерот Беким Незири се сретна со Амбасадорот на САД, Н.Е. Пол Волерс

Министерот за економија Беким Незири и Амбасадорот на САД во Македонија, Пол Волерс одржаа заедничка средба, на која беа претставени приоритетните активности на Министерството за ...
[повеќе]
image

Зголемен број на патници од аеродромот „Александар Велики“

  Министерот за економија Беким Незири, заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски го посетија аеродроемот  „Александар Велики“, каде имаа работна средба со раководството ...
[повеќе]
image

Владата ја усвои студијата за изградба на дистрибутивната мрежа за природен гас

Министерот за економија Беким Незири, вицепремиерот задолжен за економски прашања  Владимир Пешевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, одржаа  заедничка прес конференција, на која ...
[повеќе]
back 1 2 3 4 5 6 7 next вкупно: 68 | прикажани: 51 - 60
КОРИСНИ ЛИНКОВИ