Вести

Насловна | Вести

Министерот Незири во Турција присуствуваше на церемонијата за поставување камен-темелник за изградба на гасоводот ТАНАП

image
Министерот за економија Беким Незири, на покана на министерот за енергетика и природни ресурси на Турција Танер Јилдиз, денес присуствуваше на  свечената церемонија за поставување
[повеќе]
image

Незири: Со подршка за работодавачите, до нови работни места

Министерот за економија Беким Незири денеска се обрати на форумот со работодавачи, кој под мотото-Со подобри политики на поддршка до поголеми вработувања во бизнис секторот“, ...
[повеќе]
image

Поголемата регионална соработка е клучот за надминување на сите проблеми

Подобрување на регионалната соработка како излез од проблемот со невработеноста, карактеристичен за граѓаните во земјите од Југоисточна Европа е првичниот резултат од истражувањето на Балкан ...
[повеќе]
image

Министерот Незири: Казандол е нова инвестиција во рударскиот сектор од првични 25 милиони евра

Министерот за економија Беким Незири денеска одржа прес конференција на која беше потпишан Договорот за доделување концесија за експлоатација на минерална суровина – бакар, злато ...
[повеќе]
image

Министерот Незири на Меѓународниот балкански економски самит во Турција ги претстави поволностите за инвестирање во Македонија

Министерот за економија Беким Незири денеска, на 3. Меѓународен балкански економски самит во Бурса, ги претстави инвестициските можности во Република Македонија и поволностите во технолошко-индустриските ...
[повеќе]
image

Меморандумот за соработка во енергетскиот сектор меѓу Македонија и Албанија ќе придонесе за побрза реализација на енергетските проекти од взаемен интерес

Министерот за економија Беким Незири за време на официјалната посета на Тирана оствари средба со министерот за енергетика и индустрија г-дин Дамјан Џикнури. Меѓу темите ...
[повеќе]
image

Според оценките во „Белата книга“ на Советот на странски инвеститори, Македонија е атрактивна за инвестирање

Условите за деловно работење во Македонија се подобруваат, земјата и годинава повторно е меѓу најдобрите во регионот, атрактивна е за инвестиции и прави крупни промени ...
[повеќе]
image

Незири - Зејбекчи: Сѐ повеќе турски бизнисмени најавуваат инвестиции во Македонија

Денеска министерот за економија Беким Незири оствари средба со неговиот турски колега Нихат Зејбекчи, во рамки на работната посета на Претседателот на Владата на Република ...
[повеќе]
image

Прогласени најуспешните 100 во Севрозападна Македонија

Денеска во хотел „Буши ресорт “(Стара скопска чаршија) се одржа свечената промоција на каталогот „Топ 100“, во кој е направен избор на најдобри компании од ...
[повеќе]
image

Нови предлог политики за подобрување на бизнис соработката со Албанија

Министерот за економија Беким Незири денеска учествуваше на деловниот појадок организиран од Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) на тема  „Подобрување на бизнис соработката ...
[повеќе]
back 1 2 3 4 5 6 7 next вкупно: 68 | прикажани: 31 - 40
КОРИСНИ ЛИНКОВИ