Вести

Насловна | Вести

Министерот Незири, домаќин на балканска конференција за туризам

image
Министерот за економија, Беким Незири денеска ја отвори Балканска конференција за туризам, која во организација на Министерството за економија и Организацијата за индустриски развој на
[повеќе]

Соопштение за медиуми - Министерството за економија изразува жалење за состојбата во која се најдоа туристите од Република Македонија, кои по повод 1 мајските празници претстојуваа во Истанбул, Република Турција, во организација на туристичката агенција

Ја информираме јавноста дека уште во утринските часови екипа од Државниот пазарен инспекторат е испратена да изврши контрола на просториите на агенцијата во Скопје, и ...
[повеќе]
image

Незири: Создавање на балкански продукт и заеднички настап на трети пазари – рецепт за поврзување на бизнис заедниците

Денеска министерот за економија Беким Незири учествуваше на редовното Годишно Собрание на Македонско - бугарската стопанска комора,  на кое беше усвоен нов годишен акциски план ...
[повеќе]
image

Незири: Винскиот туризам еден од сегментите на кој ќе се темели идниот развој

Денеска во Скопје се одржа прваа регионална винска конференција - Македонија 2015, во организација на Министерството за економија и Фондацијата Тиквешки вински пат. Станува збор ...
[повеќе]
image

Средба Незири-Мета: Соработката меѓу Македонија и Албанија континуирано се интензивира

Министерот за економија Беким Незири денеска во Тирана оствари средба со претседателот на Собранието на Република Албанија Илир Мета. На средбата од обете страни беше ...
[повеќе]
image

Незири: 20 милиони денари за враќање на автентичниот изглед на дуќаните во Старата скопска чаршија

Министерот за економија Беким Незири денеска учествуваше на консултативна средба со градоначалникот на општина Чаир Изет Меџити и државниот секретар во Министерството за култура Бехиџудин ...
[повеќе]
image

Незири најави измени на Законот за возила во насока на зголемување на ефективноста на техничките служби

Министерот за економија Беким Незири денеска ги соопшти новините кои ќе треба да се вградат во предлог измените и дополнувањата на Законот за возила, како ...
[повеќе]
image

Незири: Република Македонија, најсигурна земја за странски инвестиции

Министерот за економија Беким Незири на денешната Министерска тркалезна маса на петтиот по ред Годишен инвестициски состанок во Дубаи, ги претстави политиките, мерките и активностите ...
[повеќе]
image

При посетата на Светската туристичка организација, Незири доби целосна поддршка за развој на туризмот во Македонија

Министерот за економија Беким Незири, кој е во официјална посета на Светската туристичка организација при Обединетите нации (СТООН) со седиште во Мадрид, оствари средба со ...
[повеќе]
image

Министерот Незири оствари работна средба со турските инвеститори - членки на МАТТО

Министерот за економија Беким Незири вчеравечер присуствуваше на работната вечера со членовите на Управниот одбор на Македонско-турската комора (МАТТО), кои се во суштина првите луѓе ...
[повеќе]
back 1 2 3 4 5 6 7 next вкупно: 68 | прикажани: 21 - 30
КОРИСНИ ЛИНКОВИ