Вести

Насловна | Вести

Незири: 2,3 милијарди евра нуди Програмата на ЕУ за конкурентност на мали и средни претпријатија

image
„Министерството за економија, како Национален партнер - институција за КОСМЕ, ја фаворизира токму Програмата на ЕУ за конкурентност на мали и средни претпријатија на Европската
[повеќе]
image

Незири: од 150 млн евра, 37 за земјоделците Албанци

Владина делегација предводена од министерот за економија, Беким Незири, дел од која беа и заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Фатмир Бесими и пратеникот ...
[повеќе]
image

Незири: Со вложување во општествено одговорни проекти, компаниите вложуваат во својата конкурентност

Mинистерот за економија Беким Незири учествуваше на 6-тиот Партнерски состанок на Црвениот крст на Република Македонија, кој има за цел да ја поттикне меѓусебната соработка ...
[повеќе]
image

Незири: Поддршка на еснафот во Старата чаршија за поголеми бизнис перспективи

Денеска министерот за економија Беким Незири се обрати на манифестацијата „КАЛДРМА-МАТИНЕ“ во организација на Македонско-Бугарската стопанска комора а со поддршка на Министерството за економија, општина ...
[повеќе]
image

Министерот Незири ги додели наградите за најдобри општествено одговорни практики за 2014

Националното Координативно тело за општествена одговорност на претпријатијата и Министерството за економија денеска свечено ги доделија националните награди за општествено одговорни практики на претпријатијата во ...
[повеќе]
image

Незири присуствуваше на промоцијата на проектот „Енергетска математика“

Министерот за економија Беким Незири, заедно со претседателот на Управниот одбор на ЕВН Македонија, Петер Штефан и директорот на Агенцијата за енергетика Александар Дуковски ја ...
[повеќе]
image

Незири-Коблер: Интерес за продлабочување на македонско-австриската соработка

Министерот за економија Беким Незири денеска оствари средба со новоименуваниот амбасадор на Австрија, Ренате Коблер. Во фокусот на разговорот беа новите проекти во кои Република ...
[повеќе]
image

ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ТУРИЗМОТ, МИНИСТЕРОТ НЕЗИРИ ГИ ДОДЕЛИ ПРИЗНАНИЈАТА ЗА НАЈУСПЕШНИТЕ ТУРИСТИЧКО УГОСТИТЕЛСКИ СУБЈЕКТИ

Во комплексот „Македонско село“ во Нерези со пригодна церемонија денеска беше одбележан 27 Септември - Светскиот ден на туризмот. Министерот за економија Беким Незири, кој ...
[повеќе]
image

Незири: За занаетчиите е изготвен закон по нивна мерка

Министерот за економија Беким Незири денеска ја посети Старата скопска чаршија и  одржа работна средба со Здружението на занаетчии „Еснаф“, за да ги претстави предлог ...
[повеќе]
image

Земјите од западен Балкан поблиску до ЕУ, преку регионални инфраструктурни енергетски проекти

Министерот за економија Беким Незири учествуваше на Тркалезната маса на министерите за економија, на тема „Економски просперитет и инфраструктурно поврзување“, во рамки на дводневната конференција ...
[повеќе]
1 2 3 4 5 6 7 next вкупно: 68 | прикажани: 1 - 10
КОРИСНИ ЛИНКОВИ