Министерство

Насловна | Министерство

Министерот Незири во Црна Гора ги презентрираше поволностите за инвестирање во Македонија

image
Министерот за економија Беким Незири на Конференцијата „Економијата-основа за регионална соработка на Западниот Балкан“, која се одржа во Будва, Црна Гора, ги презентрираше поволностите за
[повеќе]
image

Италијанска инвестиција во ТИРЗ Тетово, најавени нови 120 вработувања

Околу 120 нови вработувања ќе обезбеди новата инвестиција од 3,8 милиони евра на италијанската компанија ИТЕК која денеска во ТИРЗ во Тетово ја почна изградбата ...
[повеќе]
image

Незири: Старата чаршија во Скопје, еден од приоритетите на Министерството за економија

Министерот за економија Беким Незири оствари работна средба со раководството на Здружението на занаетчии "Еснаф" од Старата чаршија во Скопје, предводени од претседателот Мухедин Брава, ...
[повеќе]
image

Поставен камен-темелникот на технолошко-индустриската развојна зона Радовиш

Во Радовиш денеска почна изградбата на нова технолошка индустриска развојна зона, со површина од 10 хектари, со инвестиција на Владата од 11 милиони евра. На ...
[повеќе]
image

Светската туристичка организација понуди целосна поддршка за побрз туристички развој

Министерот за економија Беким Незири оствари билатерална средба со генералниот секретар на Светската туристичка организација Талеб Рифаи, по заедничката средба кај Претседателот на Владата на ...
[повеќе]
image

Отварањето на Унгарската национална трговска куќа во Скопје - можност за унапредување на економската соработка меѓу Македонија и Унгарија

„За нас, како земја домаќин, изборот токму во Република Македонија да биде отворена Унгарска национална куќа, наспроти останатите земји во регионот, пред сѐ значи чест ...
[повеќе]
back 1 2 вкупно: 19 | прикажани: 11 - 19
КОРИСНИ ЛИНКОВИ