Министерство

Насловна | Министерство

Македонија и Албанија ќе соработуваат во енергетиката

image
Македонија и Албанија се мали држави и имаат потреба од меѓусебно енергетско поврзување што е од интерес на двете земји. Овие проекти значат и нов
[повеќе]
image

Незири: Со поддршката на ЕБОР, македонскиот и албанскиот пазар на електрична енергија ќе имаат огромен бенефит

Денеска министерот за економија Беким Незири се обрати на церемонијата по повод  потпишувањето на Договорот за заем со Европска Банка за Обнова и Развој (ЕБОР) ...
[повеќе]
image

Незири ги награди младите претприемачи со најдобрите бизнис идеи

Денеска министерот за економија Беким Незири ја отвори третата по ред манифестација за прогласување на најдобрите пет бизнис планови во рамки на проектот Организирање бизнис ...
[повеќе]
image

Прогласени најуспешните 100 компании во северозападна Македонија

Денеска министерот за економија Беким Незири се обрати на свеченaтa промоција на каталогот „Топ 100“, во кој е направен избор на најдобри компании од албанската ...
[повеќе]
image

Министерот Незири оствари средба со најголемите текстилни компании во земјава

На иницијатива на министерот за економија Беким Незири денеска беше реализирана средба со фирми-членки на кластерот за текстил, т.е. претставници на седум најдоминантни извозно-ориентирани текстилни ...
[повеќе]

test

image

Незири: Два проекта од Македонија во регионална иницијатива за гасно поврзување

„Иницијативата за гасно поврзување на Централна и Југоисточна Европа (CESEC)  има за цел унапредување на диверзификацијата на снабдувањето со природен гас и обезбедување на сигурноста ...
[повеќе]
image

Предложени измени во Законот за возила со цел зголемување на безбедноста на возилата, заштитата на животната средина и ефикасноста на техничките служби

Министерот за економија Беким Незири денеска одржа прес конференција на која  ги претстави измените и дополнувањата на Законот за возила, усвоени на владината седница од ...
[повеќе]
image

Министерот Беким Незири се сретна со Амбасадорот на САД, Н.Е. Џес Бејли

Министерот за економија Беким Незири и Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли остварија заедничка средба, на која беше потврдено значењето од взаемната економска и ...
[повеќе]
image

Избрани најдобрите претприемачи за 2014 година

Компанијата АЦДЦ-ДЦАЦ доо Скопје, специјализирана за производство на повеќестепени пренапонски повеќезаштитни уреди, е прогласена за најиновативна компанија  од технолошки аспект, награда која ја доделува Министерството ...
[повеќе]
1 2 next вкупно: 19 | прикажани: 1 - 10
КОРИСНИ ЛИНКОВИ